środa, 13 stycznia 2016

Alchemy Gothic Passion Earring - ciąg dalszy

Trzeci wpis w styczniu?! A ja nie miałam żadnego postanowienia noworocznego w postaci częstszego pisania na blogu... za to miałam takie na zeszły rok i wyszło jak wyszło (a może właśnie w tym szaleństwie jest metoda).

Dawno temu (a dokładniej półtorej roku temu) zrobiłam wpis o podróbach biżuterii Alchemy Gothic Passion. Dzisiaj chciałabym do tego wrócić, ponieważ zdobyłam inną replikę (jaki ładny zamiennik dla słowa "podróbka", nie?), a w ostateczności i oryginał(!!!). Wpis opóźnił się z tego powodu, że musiałam dokonać gruntownych poszukiwań pierwszego egzemplarza, który już został wcześniej opisany, a zależało mi na tym, żeby pokazać je wszystkie razem.Od lewej:
1. Pierwsza kopia
2. Druga kopia
3. Oryginał

Już na starcie widać różnice. Tak, kopia numer dwa posiada już koszyczki oplatające wiszące łezki, chociaż w recenzji pierwszej kopii pisałam, że podróby ich nie posiadają. Człowiek bywa naiwny. Za to same łezki mają dziwny, blady kolor. Idealnie niepasujący do dużej łezki w kolorze czerwono-pomarańczowym.
Następna różnica to kolory czerwonych elementów. Na podróbach mamy atak czerwonej pomarańczy z bladym różem. W oryginale łezki są niemalże czarne, przez co wyglądają jak granaty.
Kolejna rzecz, którą dość mocno widać, to różnica w rozmiarach. Oryginał jest zdecydowanie większy i to jest powód, dla którego wpadłam niemalże w rozpacz. Po założeniu zausznicy, sztyft, który powinien znajdować się w dziurce od ucha wylądował jakieś pół centymetra niżej. A konkretniej poza moje ucho. Włożenie go od razu do ucha skutkuje odstawaniem zausznicy od góry, przez co jest niestabilna i nijak się ucha nie trzyma. Najlepiej na moim uchu leży "druga kopia". Nie przeczę, byłam mocno sfrustrowana tym faktem. Przejdźmy jednak do dokładniejszych zdjęć i opisów.Kopia, na temat której napisałam już recenzję. Mam do niej naszyjnik do kompletu. Muszę przyznać, że jak na tak tanią podróbę trzyma się całkiem mocno. Nic nigdzie nie odpadło, nie poluzowało się, a metalowe elementy nie zmieniły koloru. Reakcji alergicznych również brak (ale moja skóra jest dość pancerna). Wykonanie dość toporne, ale jak to mówią: you get what you paid for.Przyznaję, że nie mam pojęcia jak długo mam ten egzemplarz u siebie, ale na pewno znacznie krócej niż poprzedni. Ta zausznica jest wykonana dużo lepiej, wierniejsza oryginałowi, ale kolory czerwonych elementów nadal są niezbyt ładne, szczególnie wiszących łezek. Największa łezka jest dodatkowo krzywo wklejona i odstaje od ramki. Komfort noszenia jest super, również nie zauważyłam, żeby z metalowymi elementami się coś działo.Oryginał kupiłam oczywiście najpóźniej. Jakość wykonania jest zdecydowanie lepsza, sama zausznica również prezentuje się znacznie lepiej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dużą łezkę - jej ramka jest dużo lepiej wykonana, trzy małe kolce dokładniej "oplatają" łezkę, a ona sama jest dużo bardziej wypukła, no i najważniejsze - ma sygnaturę! Niestety, z powodów przedstawionych wcześniej nie mam wyrobionej opinii na temat komfortu noszenia, gdyż u mnie jest kiepski.Jeszcze trochę detali. Duża łezka z oryginału przepięknie odbija światło. Na zdjęciu wyszło trochę różowawo, ale wierzcie mi, że w rzeczywistości widać tam ciemną czerwień (nie pomarańcz).

Ogólnie jestem w kropce. Oryginału nie mogę nosić, a kopie zdecydowanie tracą na urodzie w porównaniu z nim. Ostatecznie mogłabym rozmontować druga kopię i oryginał i przenieść łezki z oryginału do korpusu mniejszej kopii ale przeraża mnie sama myśl tak wielkiej ingerencji w tak kosztowny produkt. W związku z tym z zausznicami (wszystkimi) najpewniej się pożegnam.

Ale jeśli oryginalny naszyjnik jest wykonany równie pięknie co zausznica, to na pewno się na niego skuszę.

2 komentarze:

  1. Czego to już nie zaczną podrabiać. Jednak po oryginale widać, że jest to lepsze wykończenie. Szkoda, że nie idzie z 2 podrób i oryginału stworzyć jednego, idealnego produktu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Da się, ale trochę mnie ta wizja przeraża :D

      Usuń