wtorek, 15 września 2015

RED VERSUS RED - Papercats & Rebel Madness

Nie planowałam takiej recenzji, ponieważ nie zamierzałam kupować gorsetu Red Queen od Rebel Madness. Przez zdjęcie sklepowe wydawał mi się zbyt "żarówiasty". Zakochałam się w nim, kiedy zobaczyłam go na żywo, jednak budżet gorsetowy mam mocno ograniczony, a na horyzoncie pojawił się gorset Veil Red z Papercats. Wybór padł na Veil Red, ponieważ gorsety z Papercats lepiej mi leżą. Napatoczyła się jednak okazja, aby mieć przez moment gorset Red Queen w swoich rękach, więc uznałam, że dobrze jest wykorzystać tą chwilę i je ze sobą porównać.


Papercats - Veil Red (2015) vs Rebel Madness - Red Queen (2014)
Zdjęcie sklepowe Red Queen jest nieaktualne, ponieważ od dłuższego czasu Rebel Madness stosuje szerokie buski zamiast kombinacji wąski busk + wzmocnienie w postaci płaskich fiszbin.

Pragnę zaznaczyć, że nie będzie zdjęcia porównującego modelowanie (miejsce na srogi zawód, wiem), gdyż prezentowany model RM Red Queen jest w rozmiarze XS 20", a PC Veil Red S 23". Oprócz tego kupiłam Red Queen na prezent, więc chcę, żeby w jak najnowszym stanie trafił do obdarowanej osoby, a z folii wyjęłam go głównie po to, aby sprawdzić czy jest pozbawiony wad fabrycznych.

Pierwsze zdziwienie to czerwona tkanina. Mam wrażenie, że w obu gorsetach jest identyczna i zaczynam podejrzewać, że pochodzi z tej samej fabryki. Moją podejrzliwość podsyca skład - oba sklepy podały, że tkanina to mieszanka poliestru i bawełny 50/50 (RM na swojej stronie internetowej, a PC na metce gorsetu). Ozdoba gorsetu PC Veil Red to woalka (jak też nazwa wskazuje) zakończona gipiurą, natomiast w RM Red Queen zastosowano włoską koronkę. Brzeg dolnej koronki nie jest wybrakowany, posiada takie same "rzęsy" jak górna, jednak ze względu na transport nieco się spłaszczyły w dół, stąd wydaje się jakby ich tam nie było. Wracając jeszcze do koloru tkaniny - jest to mocno nasycona czerwień, pozbawiona różowych tonów. I właśnie dlatego jest to piękny kolor.


RM Red Queen wydaje się jaśniejszy, jednak wynika to z tego, że leżał bliżej źródła światła. Wygląda też na dłuższy z przodu, ale oba sklepy w tabeli podają, że długość przodu wynosi 28 cm. Zmierzyłam i wyszło na to, że ani jeden ani drugi nie mają takiej długości, jednak PC Veil Red jest znacznie bliższy prawdy - na długość z przodu mierzy 27,5 cm, a RM Red Queen aż 30,5 cm. Nie jest to długość samego busku, gdyż ten ma równo 26 cm. Skąd więc taka pomyłka? Na całe szczęście pozostałe wymiary są zgodne ze swoimi odpowiednikami z tabelek. Buski niewiele się różnią, są tej samej szerokości, a busk zastosowany w PC Veil Red jest tylko o centymetr krótszy. Oprócz tego różnią się rozmieszczeniem zapięć, jak widać w gorsecie RM Red Queen są w tej samej odległości od siebie, a w gorsecie PC Veil Red dwa dolne są bliżej siebie. Umieszczenie dolnych zapięć bliżej siebie pomaga uniknąć pomyłki w postaci założenia gorsetu do góry nogami.


Długości tyłu wyraźnie się różnią, ale zgadzają się w pełni ze swoimi wymiarami z tabelek, czyli 28 cm dla PC Veil Red i 32 cm dla RM Red Queen. W obu gorsetach znajduje się czternaście par oczek, jednak przez różnice w długościach są one rozmieszczone w nieco innych odstępach, do tego oczka różnią się rozmiarami i kolorami - mniejsze, srebrne w PC Veil Red i większe, czarne w RM Red Queen. Sznurki również wydają się identyczne, a ponieważ ten z PC Veil Red jest mi już znany to uznaję, iż sznurek zastosowany w RM Red Queen jest równie dobry.


Kolejną różnicę widać w underbusku. W gorsecie PC Veil Red ma taką samą szerokość jak połówka busku, natomiast w RM Red Queen underbusk jest wyraźnie węższy. W obu gorsetach końce lamówek są estetycznie zawinięte do środka.


W moim kartoflu fotograficznym padł akumulator, więc nie mam dokładnego zdjęcia, które pokazałoby różnicę w podszewkach. W PC Veil Red podszewka (po lewej stronie zdjęcia) nie jest w 100% bawełniana - według metki jest to mieszanka poliestru i bawełny 50/50, tak samo jak w przypadku zewnętrznej tkaniny. W RM Red Queen nie ma metki z dokładnym składem, natomiast na stronie jest informacja, że podszewka to gruby, czarny drelich, więc można podejrzewać, że jest to sama bawełna. W dotyku też czuć, że tkanina użyta w RM Red Queen jest grubsza niż PC Veil Red. Sposób mocowania ozdób jest praktycznie ten sam.


Kolejne różnice widać na przykładzie panelu pod sznurowaniem. W PC Veil Red jest przyszyty z boku i wyraźnie cieńszy w dotyku. W RM Red Queen ponownie spotykamy się z panelem podwieszanym. Różnica subtelna, acz widoczna jest też w wykonaniu paneli - PC Veil Red ma szwy schowane do środka, a w RM Red Queen ścieg jest widoczny na zewnątrz.

Pozostałe różnice:
* Ilość fiszbin. W PC Veil Red jest to 18 spiralnych fiszbin, w RM Red Queen fiszbin spiralnych jest 12 + 2 płaskie w okolicach wiązania (dla usztywnienia).
* Waga. Gorset PC Veil Red jest minimalnie (ale wyczuwalnie) lżejszy od RM Red Queen.
* Waist-tape. Jak zwykle w PC Veil Red takowego brak, w RM Red Queen jak najbardziej jest obecny.


Obydwa gorsety mogę śmiało polecić, chociaż RM Red Queen wygrywa obecnością waist-tape i płaskich fiszbin przy sznurowaniu. Ale jak wspominałam na początku wpisu - gorsety Papercats są dla mnie wygodniejsze.

2 komentarze:

 1. Mam dokładnie taką samą opinię nt. wygody. Mojego rebeza ze względu na ból przy dłuższym noszeniu sprzedałam. To moim zdaniem wynika z budowy. RM są stożkowate w profilu, PC natomiast bardziej kierują się w stronę klepsydry, dlatego u mnie te drugie spisują się lepiej (i nie twierdzę, że ktoś może czuć się dobrze w gorsetach pierwszego typu). Fizjonomi nie oszukamy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się :) w ostatnim gorsecie RM (Ametyst) oprócz długości problemem była też górna część, która była na mnie za mała. Ale spotykam się często z opiniami, że dla kogoś innego to właśnie gorsety RM są wygodniejsze ;)

   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

   Usuń