czwartek, 7 listopada 2013

Restyle: Watch round bag " VICTORIAN CLOCK" / Restyle: Okrągła Torba Zegar "VICTORIAN CLOCK"

Napaliłam się na tą torbę już jakiś czas temu i piszę o niej w drugim dniu posiadania. Może trochę za wcześnie, ale chcę zrobić porównanie z inną torbą z Restyle, póki ją jeszcze mam - hipnotyczną dwulatką. Zdjęcia może nie najlepsze, ale robione w niewielkim pomieszczeniu i przy sztucznym świetle.

Link do produktu na stronie sklepu: KLIK


Torba zegarowa ma odrobinę cieplejszą kolorystykę niż na zdjęciach sklepowych. Na pierwszy rzut oka torba z zegarem wydaje się większa od hipnotycznej. Zmierzyłam i faktycznie, ale to jest różnica jednego centymetra tak naprawdę. Zegarowa torba sprawia też wrażenie solidniejszej.


Ekoskóra jest w dotyku wyraźnie grubsza, a elementy metalowe też są odrobinę grubsze i większe. Różnica w grubości ekoskóry może wynikać z tego, że zegar jest nadrukowany, a spirala naszyta. Na stronie Restyle można przeczytać w komentarzach, że pod nadrukiem zdarzają się pęcherze powietrza, które z czasem mogą się łatwo uszkodzić i zniszczyć nadruk. W mojej torbie doszukałam się takich trzech, ale są one tak mikroskopijne, że aparat nie chce mi ich w ogóle złapać.
Nadruk zegara jest tylko z jednej strony, natomiast z tyłu znajduje się mała kieszeń na zamek. W przypadku torby hipnotycznej nie ma tylnej kieszeni, a spirala jest naszyta obustronnie. Podoba mi się to, że brąz nie jest "płaski" tylko zróżnicowany. Dodatkowo są zaznaczone delikatne tłoczenia (to nie są zagniecenia). Zaglądamy do środka:


Pierwsza różnica - dodatkowe kieszonki bez zamków. W czarnej torbie jest tylko ta z zamkiem i nie ma nad nią naszytej metki.


Wyjątkowo cieszy mnie fakt, że podszewka jest również koloru brązowego i nie wylatuje na zewnątrz.


Dwie materiałowe metki wewnątrz torby. Żeby przypadkiem nikt nie miał wątpliwości czyj produkt mamy w rękach ;)


Dla porównania zdjęcie metki w starszej torbie. Wielka i papierowa. Jednak wolę dwie mniejsze i z materiału.
Ogólnie między podszewkami nie ma dla mnie jakiejś wyraźniej różnicy.


Jeszcze raz rzut okiem na ekoskórę. Zegarowa jest półmatowa i nie wygląda na podatną na zagniecenia, mimo że przyjechała do mnie spłaszczona. Hipnotyczna jest cała błyszcząca, z wyjątkiem białej spirali, która jest z kolei matowa. Ma delikatne zagniecenie w środkowej części, ale w końcu mówimy o torbie, która już ma dwa lata.


Jedna rzecz w torbie zegarowej wzbudza we mnie lekki niepokój i są to uchwyty oraz ich sposób mocowania. Tutaj moim zdaniem wygrywają uchwyty z torby hipnotycznej, okrągłe, sztywniejsze i mocowane na metalowych elementach. Rozumiem, że chodzi tu o pokazanie pełnego nadruku zegara, ale rozwiązanie z torby zegarowej mnie nie przekonuje. W hipnotycznej torbie bez problemu nosiłam termos herbaty 0,7l plus analogowy aparat fotograficzny i lampę błyskową do niego w osobnym pokrowcu. Niemałe obciążenie jak na taką torbę. Zegarowa póki co przeżyła noszenie jednego litra rumu w szklanej butelce i mam opory, żeby ładować do niej więcej. Ale pewnie z czasem się przekonam, zwłaszcza że głównie używam dłuższego paska, zamiast krótszych uchwytów. Zdjęcie pasków również mam:


W przypadku dłuższego paska wygrywa brązowy. Grubszy i szerszy. Ogólnie sprawia wrażenie mocniejszego. Mechanizm zapinania jest ten sam.

Ciężko mi stwierdzić, która torba jest lepsza, skoro jedna ma dwa dni, a druga dwa lata. Obie na pewno przyciągają uwagę, hipnotyczna może trochę bardziej, ale już mnie znudziła, a motyw zegara mogę nadal nosić na każdym dodatku. Jak każdy produkt z Restyle, na samym początku obchodzę się z nim jak z jajkiem, głównie przez mnogość złych opinii nt. jakości ich produktów (ale ja muszę mieć jakieś szczęście, bo tylko na jednym się zawiodłam), ale z czasem przestaję się tym przejmować. Obie torby teoretycznie mieszczą A4 - w miękkiej teczce. Przy czym hipnotyczna radziła sobie z tym trochę lepiej, głównie dlatego, że materiał jest trochę bardziej miękki. Sztywna teczka nie wejdzie, albo będzie brzydko wypychała brzegi. Ale hipnotyczną nosiłam na zajęcia i prawie nigdy nie miałam problemu, że coś się nie mieści. W jednej i drugiej zdarzyły się wystające nitki, przy czym w brązowej zdecydowanie mniej takich było.
Mam tylko szczerą nadzieję, że torba zegarowa faktycznie jest solidniejsza od hipnotycznej, a nie tylko sprawia takie wrażenie.


To tak, gdyby ktoś nie wiedział z jakiego sklepu pochodzi torba.

I got excited on this bag some time ago and I am writing about it after 2 days from purchasing. Maybe it's too early, but I want to compare it with another bag from Restyle untill I have it - two years old Hypnosis. The pictures may be not very good, but I took them in a small room and with ceiling lamp light.

Link to the bag on the internet store: CLICK


The Watch Bag colours are a bit warmer than it looks on the store pictures. Also it looks a bit larger than Hypnosis bag. I took a measurement and it's true, but the difference is only 1 cm. The Watch Bag also looks a bit stronger.


When you touch the PU leather it feels a bit thicker, and the metal parts are also a bit thicker and larger. The difference in thickness probably comes from the techniques of creating - the watch is printed on PU and the spiral is sewed. In comment on Restyle you can read that under the printings there are sometimes very small air bubbles, which can be easly damaged. I found three of them in my bag, but they are that small, that my camera wasn't able to focus on them.
The watch printing you may find only on the one side of the bag. On the back there is a small pocket. In hypnosis bag there's no back-poket, and the spiral is sewed on double sides. I really like that the brown colour is not flat. There is also small accents to make the PU more like leather. Now, time to check what's inside:


First difference - another pockets without zippers. In black bag there is only the one with zipper, and without the store-tag.


I am really happy about that, they made also the lining brown, and you cannot throw it outside.


Two material tags inside. No doubt about that where I bought this bag ;)


To compare, I took a photo of the tag in older bag. It's large and paper. Well, I prefer the two smaller and made from material.
Generally, there is no big difference between the linings.


Another look to the PU leather. The PU in Watch Bag is a bit matte and it doesn't seem pliable to dent. Event it was deliverd to me flattened. Hypnosis looks all shiny, but the white spiral is matte. There is a delicate dent in the middle, but we're talking about two years old bag.


One thing in the Watch bag makes me a bit nervous - the handles, and their mounting. I think, this time the winner is the Hypnosis bag - the handles are round, stiffer, and mounted on metal parts. I understand that they wanted to show all watch-printing, but this does not convince me. In Hypnosis bag I was carring 0,7l vacuum flask (of tea!), analog camera and a flash light (the large one) in separate case. A huge load to bag like this. In Watch bag I carried one liter of rum in glass flask and I am not so sure to load more. But maybe I'll change my mind about that, especially because I am using the long strap more often, instead of the short one. I have also the picture of the straps:


The winner is the brown one. Thicker, and looks stronger. Mounting is the same.

It's hard for me to tell which bag is better, especially if one is two days old, and another two years old. Both of them looks interesting, maybe the Hypnosis more, but the look bores me right now, and the watch motive I can wear everywhere. Like in every Restyle product, I am treating it very delicate from the start, because there is a lot of negative opinions about their quality (but it seems I am the lucky one, because I bought a trash only once) but after some time I am a bit careless about it.
Theoretically both of them are able to carry size A4 - in soft portfolio. It was easier in Hypnosis bag, mainly because the PU is a bit thiner and softer. The stiff portfolio will not fit the bag, or the edges will be stuffed in ugly way. But i carried the Hypnosis bag to my studies and practically I never had a problem that something does not fit. There were some protruding filaments, but only a few in the brown bag (and a lot in the b&w bag).
I am really hoping that the Watch bag isn't only looking better and stronger than Hypnosis.


Yup, it's in case if someone won't notice where the bag comes from.

2 komentarze:

  1. Przez jakiś czas czaiłam się na tę torebkę, ale ostatecznie odpuściłam sobie - brąz nie jest moim ulubieńcem. Tak czy inaczej, fajnie w końcu zobaczyć jakieś real photo :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kiedyś musiał być ten pierwszy raz ;) nie wiem czemu nie ma zdjęć, moim zdaniem torba prezentuje się naprawdę zacnie.

      Usuń